Język angielski. Korepetycje maturzysty i Gramatyka - Wydawnictwo LINGO

9 sty 2019


Dla tych, co zdają maturę w maju, przygotowałam post z dwiema pozycjami, które polecam do powtórek i przygotowania się. Sama korzystam z nich na korepetycjach z moimi uczniami i bardzo sobie chwalą :)

Język angielski. Korepetycje maturzystyMożna śmiało przyrównać to do repetytorium. Nie ma tutaj jedynie listek słów, tzw. banku słów, które znajdziemy w innych repetytoriach. Uważam też, że bardziej pomocne jest dla tych uczniów, którzy zdają rozszerzoną maturę, ponieważ słownictwo jest takie hm...inne. Słówka nie są zbyt popularne, ale z pewnością przyda się na rozszerzeniu. Co nie znaczy, że na podstawie nikt sobie nie poradzi.

Mamy tutaj różnego rodzaju ćwiczenia - wpisywanie prawidłowych słówek, tłumaczenia, teksty do czytania, a na koniec każdego rozdziału mamy arkusz do ustnej matury. Ćwiczeń jest naprawdę sporo. Dużo więcej niż w zwykłym repetytorium. Mamy też krzyżówki, jakieś wykreślanki. Są naprawdę urozmaicenia.

Język angielski. Gramatyka. Repetytorium maturzystyA tutaj mamy zebraną wiedzę na temat gramatyki angielskiej. Zasady są wyjaśnione w przejrzysty i prosty sposób. Mamy podanych wiele przykładów, by dobrze zrozumieć dane zagadnienie. Do każdego tematu mamy również ćwiczenia, by utrwalić sobie nową poznaną wiedzę. Materiał przedstawiony jest pod maturę podstawową i rozszerzoną. Ćwiczenia są dobre i szczerze polecam.


Jeśli szukacie dobrych i sprawdzonych pozycji to polecam te dwie. Nie są drogie - pierwsza kosztuje 39,90 zł a druga 34,99 zł. Na pewno są tańsze niż takie językowe repetytorium, a uważam, że te dwie książki są lepsze, a przede wszystkim ciekawsze :)

Za możliwość recenzji oraz korzystania z materiałów na korepetycjach z uczniami serdecznie dziękuję Wydawnictwu LINGO.

16 komentarzy:

 1. O, to coś dla mnie. Idealnie na rozszerzenie, potrzebowałam tego typu ćwiczeń. Dzięki wielkie! :D

  weronikarecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To rzeczywiście dobra cena. Będę zatem polecać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna cena - sama, chociaż już maturzystką nie jestem, z przyjemnością bym coś takiego poćwiczyła...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego typu vademecum przygotowujące do matury to super sprawa korzystałam z takich i dzięki nim bardzo dobrze zdałam maturę. Teraz korzystam z podobnych opracowań w trakcie uczęszczania na szkolenia bhp, dzięki którym mam zamiar dostać wymarzoną pracę.

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja już po maturze :D także odpuszczam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już na szczęście po maturze, ale angielski to moja pięta Achillesa i próbuję z nim walczyć. Na razie robię świetne fiszki z wydawnictwa Cztery głowy, ale chyba będę musiała zainteresować się czymś właśnie takim jak te książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fiszki to ogólnie super sprawa i metoda na naukę słówek :) memrise.com bardzo polecam :)

   Usuń
 7. Matura już niedługo, więc bardzo przydatny post. Chyba kupię sobie tą pierwszą, mam coś podobnego do drugiej ;)

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy komentarz! Staram się odwiedzać Wasze blogi na tyle, na ile pozwala mi czas. Jeśli macie pomysł na jakiś post inny niż recenzje książek - jestem otwarta na sugestie. Mogą to być posty związane z nauką języków obcych, tłumaczeniem seriali, czy innego typu.
Jeśli masz pytania to zapraszam do kontaktu: misako.amaya@wp.pl

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia